400 metre derinlikte balık avı

Hedef balığımız pertlek (patlakgöz) olsa da yakalanan camgöz köpek balıkları bana ilk kez çıktığım deep drop avında kameraya çekecek birşeyler çıkarttı. :) Deep Drop tekniği, açıkçası ne kadar güzel balık çıkarsa çıksın, benim keyif alacağım bir av tekniği değilmiş. Çünkü tamamen elektrikli çıkrık ve makinalarla yapılan bu avda, sizin yaptığınız tek şey yem bağlayıp, tasmalama isterse tasmalamak oluyor. Gerisi ful otomatik. :) Bu videoda deep drop takımı nasıl olur? Onu da durdurup görebilirsiniz.

Not : Bu avda bize teknesini açan Barbaros Özkaptan'a, değerli arkadaşlarım Engin ve Ertunç abime de ayrıca desteklerinden ötürü teşekkür ederim.

Bu avdan sonra Kıbrıs'ın en değerli abilerinden Bekir Kasapoğlu ile de güzel bir trolling avı gerçekleştirdik, onu da yakında paylaşacağım.

Dip not : Bu aralar slow jigging ve tai rubberlar ile yakalanan kırmızılar (fangri ve sinarit) oldukça ufak ve o balıkları yakalayacağıma, hiç yakalamam daha iyi felsefesiyle farklı tekniklerde av yapmaya çalışıyorum. Umarım bu seriyi beğenirsiniz.

İzlediğiniz ve değerli yorumlarınız adına şimdiden teşekkür ederim.