BALON BALIGI YUZUNDEN AVLANAMAYAN BALIK COGALIR - www.adrasanbalik.com

www.adrasanbalik.com - Balon Balıkları ağları, paraketeleri ve bırakma takımları keserek profesyonel balıkçılığı bitiriyor. Aşırı avcılığa asla izin vermiyor. Her türlü balık avında hareketin fazla olduğu meraya yönelerek karnını doyurmak amacı sistem dışı olan balıkları yiyor. Bu sistem dışı olan balıklar kavramını biraz açalım: Yemli veya yemsiz çapari takımları ile yapılan avda oltalara takılan balıklar, büyük balık avında yem olarak kullanılan canlı veya cansız yemler Balon Balığı için sistem dışı olarak algılanır ve yenir. Ayrıca, büyük balıklar av yaparken yaralanan, sersemleyen ve normal dışı hareket ederek sistem dışı olan balıkları da yer. Balon Balıkları Köpek Balıkları gibi denizin çöpçüleridir. Kesinlikle avcı balıklar değildir. Zaten vücut yapısına bakan her balıkçı bunu rahatça görebilir. Denizde bulunan o kadar çok yüksek vasıflı avcı balığın yanında Balon Balığının esamesi okunmaz.

BALON BALIĞI HAKKINDAKİ LİNKLER: https://www.adrasanbalik.com/balon-baligi-hakkinda-olusan-yanlis-kanaatler/.html - https://www.adrasanbalik.com/balon-baligi-hakkinda-sorulmasi-gerekenler/.html

Amatör Balıkçılara Önerimiz:

Büyük balık avı yapalım ve öğretelim. Büyük balık avı yaygınlaşsın. Böylece ufak balıklara büyüme ve çoğalma fırsatı doğsun. BU sayede balık stoklarımız çoğalsın.