BUYUK BALIK AVLAYANLARIN BALIK ALGISI DEGISIR - www.adrasanbalik.com

www.adrasanbalik.com - İnsanlar turlarımıza büyük bir balık avlamak için gelirler. Bu gelişin altında yatan sebepler nelerdir:
- Büyük balık avını öğrenmek,
- Büyük balıkla mücadele etmek,
- Balığı tekneye almak, fotoğraf ve video çektirmek,
- Sosyal medyada paylaşmak,
- Ailecek veya dostlarla balığı yemek,
- Dostlarla büyük balık avının muhabbetini yapmak.
Bu düşüncelerle gelinen tur insanları şoke eden duyguları öğretir. Büyük balığı ilk defa bu kadar yakından gören insanların ilk dakikalar içinde sorduğu soru "bu balık bu boya ne kadar zamanda gelmiştir". İşte bu soruyu sorduran ruh hali, insanın balığı can olarak algıladığı andır. Sonrasında şu soru gelir "bu kadar büyük balığı almaya hakkımız var mı". Bu aşamada da bu kadar büyüyen balığa saygı duyma hali başlar. Artık avcı balığı ET olarak göremez. O çok güzel, endamlı, güçlü ve en önemlisi saygı duyulası bir canlıdır. Bu düşünce seviyesine evrilen bir beyin asla çuvalcı, torbacı, bohçacı olamaz. O sadece kendi yiyeceğini avlayan bir avcı olabilir. İhtiyacı olmayan her avını geri salar. Sadece ihtiyacı olanı alır ve avını bitirir. Her zaman başkalarının da av yapabilmesini sağlayacak disipline sahip olur. Bencillik, kıskançlık ve çekememezlik onda kalmaz. Denizi ve balığı koruyan, çevreye saygı duyan bir insan olur.

Amatör Balıkçılara Tavsiyemiz:

Büyük balık avı yapalım ve öğretelim. Büyük balık avı yaygınlaşsın. Böylece ufak balıklara büyüme ve çoğalma fırsatı doğsun. BU sayede balık stoklarımız çoğalsın.